Rok 2020 - czy znaleźć psychologa? - zdrowie i uroda

psychoterapia-gestalt.pl

Fobie to realny problem - jak go pokonać?

Każdy, kto kiedykolwiek doświadczył irracjonalnego lęku wie, jak trudno żyje się z takimi doznaniami. Może to być lęk przez pająkami, ptakami, wysokością lub mniej znany typ fobii. Jedna cecha jest wspólna - poczucie

Rok 2020 - czy  znaleźć psychologa? - zdrowie i uroda psychoterapia-gestalt.pl
wykluczenia, przez które zamykamy się w sobie. Terapia grupowa może być tu znakomitym wyjściem z sytuacji. Badania pokazują, że w niektórych przypadkach nerwice czy fobie można wyleczyć za pomocą terapii równie skutecznie, co przy użyciu leków. Dobrze dobrana psychoterapia sprawi, że fobie z czasem odejdą w niepamięć, a my zaczniemy znowu cieszyć się życiem.


Psychoterapia

W dzisiejszych czasach, w których każdy z nas prowadzi bardzo dynamiczny i stresujący tryb życia, ryzyko depresji czy innych chorób o charakterze psychicznym, jest o wiele większe niż jeszcze dwie czy trzy dekady temu.

Na szczęście nie jest to problem, z którym nie można walczyć. W ostatnich latach powstały w Polsce dziesiątki nowych poradni psychologicznych oferujących osobom z problemami takie formy pomocy jak psychoterapia, terapia grupowa, czy też rozmowa za pośrednictwem telefonu lub komunikatora internetowego.


Takich osób niestety jest coraz więcej

Są na świecie osoby, które zmagają się z chorobami psychicznymi. Takich osób niestety jest coraz więcej, jednak z każdym rokiem jest również coraz więcej osób zdolnych pomagać takim osobom. Psychoterapia to jedna z metod leczenia takich problemów. Najczęściej wygląda to tak, że raz w tygodniu mamy spotkanie z psychoterapeutą. Na tym spotkaniu podsumowujemy ubiegły tydzień i jesteśmy w dobrym nastawieniu do kolejnego. Jedną z największych zalet psychoterapii jest terapia grupowa, dzięki której możemy wyeliminować problem psychiczny ( np. uzależnienie) z pomocą innych ludzi i co za tym idzie mieć większą satysfakcję z pokonania problemu.


Dzięki temu klient może przyjrzeć się

Czym różnią się terapia grupowa i indywidualna?
Ta pierwsza skupia się na relacjach pomiędzy uczestnikami grupy. W chwili pierwszego spotkania rusza tzw. proces grupy. Ma on swoją dynamikę i zależny jest od tego, z czym przychodzą poszczególne osoby oraz jakie emocje odzywają się w nich przy kontakcie z drugim człowiekiem. Psychoterapia indywidualna sprawia, że najważniejsza staje się relacja pomiędzy klientem a terapeutą. Dzięki temu klient może przyjrzeć się swoim schematom reagowania, uzdrowić traumy i ponownie zaufać.